yenidoğan bebeğin ağlama sebepleri

1. neden: açlık, 2. neden: açlık, 3. neden: açlık. ancak bundan sonra farklı bir neden ararız demişti yenidoğan doktorumuz. haklıymış.

yenidoğan bebeğin gazı falan olmaz, 3. haftaya kadar sindirim sistemleri tam oluşmadığı için o ihtimali eleyin (her ne kadar ağladığı anda kesin gazı var diyecek birkaç kişi çıksa da).

bir de çocuk strese girmiştir yahu, doğum travması diye birşey var. varolduğunuzdan beri içinde yaşadığınız ılık havuzdan sizi çıkarıp ışıklı, sesli, soğuk bir ortama alsalar siz de strese girmez misiniz?

hemen paniklemeyin, anne bebeğe sarılsın, süt yoksa da emzirsin mümkün oldukça. bir de o öyle konuşuyor, ağlamasında yetişkin insan ağlaması kadar derin anlamlar aramamaya çalışın :) biliyorum çok zor. ama siz strese girdikçe onu sakinleştirmeniz daha da zorlaşacak. konuştuğunuzu anlamasa da hissettiklerinizi anlayabilir.

tabii ağlaması kesintisiz olarak belirli bir süreyi aştığında mutlaka doktorunuzla görüşün. biz can havliyle acıbadem hastanesi' ne gittiğimizde kesintisiz olarak 3 saat ve fazlası süren ağlamaları mutlaka hastanede değerlendirmek gerektiğini söylemişlerdi.
emzirilmesi gerektiğini belirten bir sinyaldir bir bebeğin ağlaması. saatle emzirme işini bir kenara bırakalım artık.
tabiki de annesini istiyordur :)
bebekler sadece karnı acıkdığında ağlamaz. bebekler ısısını, sesini tek tanıdığı en güvendiği annesini arar. yenidoğan bebeğiniz her ağladığında emzirmeyi deneyin, emmek bebeği rahatlatır. bu dönemde bebeğinizi giyin, annesinin vücut ısısı, 9 ay boyunca annesinin karnında duyduğu annesinin vücut sesleri sakinleşmesine ve kendini güvende hissetmesine yetecektir. bebeğin ağladığında, aç bu çocuk, sütün yetmiyor mu diyerek seni gerenlere aldırma. memleketimiz densiz dolu... yenidoğum yapmış annenin etrafında ilkokuldan terk profesör çok olur...

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com