normal doğum

hamile olduğumu öğrendiğim ilk günden beri aklıma koyduğum doğum yöntemi. doktorlar neredeyse son haftalara kadar doğumu sizinle konuşmuyorlar sanki hep orda kalacakmış gibi sizin de çok fazla gündem yapıp kendinizi germemenizi tavsiye ederim. ama ne istediğinizi bilmeniz ve kararlı olmanız önemli. dayanilamayacak bir acı değil öncelikle onu söylemeliyim doğuma girmeden yarım saat önce tavan yapıyor sadece bu kısımda eşim yanimdaydi ve bana çok destek oldu , doguma girdikten sonrası gercekten kolay ki ben ya dogru nefes alamazsam ya ıkınamazsam diye çok korkuyordum. sadece doğumda sizinle olan ekip çok önemli hemşire , doktor , ebe her kimse ... ben bu konuda çok şanslıydım her şeyi mükemmel yaptığıma doğum boyunca beni inandırdılar , sanki dünyada en güzel doğuran insan bendim :) , dogum yaklaşık 15-20 dakika sürdü ve doğumdan sonra yaşadığım rahatlık gerçekten tarif edilemez bebegi görme anından fln bahsetmiyorum bi arada bildiginiz fiziksel olarak koskoca bir yük kalkıyor cidden üzerinizden. o yüzden normal dogumla ilgili şehir efsanelerine inanmayın kendinize güvenin , benim için normal dogum bebeğime kavuşma yöntemim sizin için de kabus olmasın.

anneler için kitap önerileri

eğer babaların da okuyabileceği bir kitap arıyorsanız, araba manueli formunda yazılmış eğlenceli bir kitap : bebek sahibinin kullanım kılavuzu

anne sütünü artıran besinler

en az beslenme kadar önemli : dinlenme ve uyku

fisher price

dansçı beatbo ve eğitici köpek en sevilen oyuncaklarından

yenidoğan bebeğin ağlama sebepleri

emzirilmesi gerektiğini belirten bir sinyaldir bir bebeğin ağlaması. saatle emzirme işini bir kenara bırakalım artık.

bebek gelişimi 3. ay

•siz konusunca size güler
•ellerini inceler
bu donemde kol bacak hareketleri artar, kendini tanımaya çalışır
•anne baba gibi yakin kişilerin seslerini ayirt eder
•agladiginda ve huzursuz olduğunda kendisiyle melodik bir ses tonuyla konuşursanız bir süre susup dinler
•agu vb sesler çıkarmaya başlayabilir
•dikey pozisyonda dolaşmaktan keyif alır, bu çevreyi tanıması vr incelemesi için ona fırsat sunmaktır.

mustela

bebek ve anne ürünlerinde uzmanlaşmış fransız kozmetik markası.

http://www.mustela.com/

anneler için kitap önerileri

eğer babaların da okuyabileceği bir kitap arıyorsanız, araba manueli formunda yazılmış eğlenceli bir kitap : bebek sahibinin kullanım kılavuzu

bebek gelişimi 6. ay

•destekle oturabilir, bu aylardır yatmaktan sıkılan bebeğinizi çok mutlu edecektir.
•çingiragini sakladığınızdan sesine döner
•oyuncaklarına uzanabilir
•henüz ayaklarına basmayabilir , normaldir
•yüzükoyun yatınca kollarını gergin tutarak bas ve omuzlarını , gövdesinin üst kısmını yataktan
kaldirabilir.
•anne -babası uzaklaşınca aglayabilir
•eline aldığı her şeyi ağzına götürür

anne sütünü artıran besinler

en az beslenme kadar önemli : dinlenme ve uyku

aşerme

aşerme diye bir şey gerçekten var mı? bu soru hep sorulur ve ne yazık ki cevabı, "aşerme diye bir şey yoktur" :))
hamileliğin özellikle ilk haftalarında bazı yiyecekler için tiksinme, mide bulantısı oluşabilir, fakat özellikle gece yarısı kış günü çilek, karpuz aşerme ne yazık ki biraz eski nesilden gelen söylenti.
doktorlar özellikle uyarıyorlar mesela canım çok turşu çekiyor gazına gelip durmadan turşu yememelisin çünkü turşu demek tuz demek, tuz demek ödem demek.

bebekler ilk banyo

hastanede ilk banyosunu hemşireler yaptırdı sonrasında göbeği düşene kadar yıkamanıza gerek yok dediler, göbeği düştükten sonra da 2 gün bekleyip yıkadık. çok keyifli:))

mustela

bebek ve anne ürünlerinde uzmanlaşmış fransız kozmetik markası.

http://www.mustela.com/

mesut kayman

kendisiyle hamileliğimin 32.haftasında tanıştım. biraz geç bir zaman olsa da son düzlükte çok yardımcı oldu. bir önceki doktorum da kendisine çok güvendiğini, eğer sezeryan olucaksa ameliyatının çok iyi olduğunu belirtti.hikayem normal doğum olarak tasarlansa da bebek gelmeyince olmuyor. öyle hayaller kurmayın yani

sophie la girafe zürafa

bebekler için diş kaşıyıcı. ham maddesi %100 doğal kauçuktan, boyası gıda boyasından, eni boyu yumuşaklığı bebeğinizin tutabileceği şekilde yapılmış, çok hafif mükemmel diş kaşıyıcı. etraftaki çin malı diş kaşıyıcaları yerine bir tane sophie edinebilirsiniz, bebeğiniz çook sevecek:)

https://www.sophieturkiye.com/sophie-hakkinda.php

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com