aşerme

aşerme diye bir şey gerçekten var mı? bu soru hep sorulur ve ne yazık ki cevabı, "aşerme diye bir şey yoktur" :))
hamileliğin özellikle ilk haftalarında bazı yiyecekler için tiksinme, mide bulantısı oluşabilir, fakat özellikle gece yarısı kış günü çilek, karpuz aşerme ne yazık ki biraz eski nesilden gelen söylenti.
doktorlar özellikle uyarıyorlar mesela canım çok turşu çekiyor gazına gelip durmadan turşu yememelisin çünkü turşu demek tuz demek, tuz demek ödem demek.
ismi aşerme midir bilmiyorum ama hamilelikte yemekten nefret ettiğiniz ve yemeden duramayacağıniz yiyeceklerin oluştuğu kesin . mesela ben muzun kokusuna bile katlanamazken -ki normalde çok severim , kilolarca mandalina ve ananas yedim. pişman miyim :) asla
aşerme hiç olmadı ama yeme alışkanlıklarınız kesinlikle değişebiliyor. eti çok seven ben kokusuna tahammül edemez hale gelmiştim. neyse ki geçici :)
çok değişken bir durum olduğunu düşünüyorum. o dizilerdeki abartılar gibi olmuyor. ama bir anda hiç aklınızda olmayan bir yiyeceğin kokusu burnunuza gelebilir. çok sevdiğiniz bir şeyi hamileliğinizde yemek istemeyebilirsiniz. ya da tam tersi sevmediğiniz bir şeyi yemeye başlayabilirsiniz. enteresan bir durumdur.

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com