yenidoğan bebeğin ağlama sebepleri

1. neden: açlık, 2. neden: açlık, 3. neden: açlık. ancak bundan sonra farklı bir neden ararız demişti yenidoğan doktorumuz. haklıymış.

yenidoğan bebeğin gazı falan olmaz, 3. haftaya kadar sindirim sistemleri tam oluşmadığı için o ihtimali eleyin (her ne kadar ağladığı anda kesin gazı var diyecek birkaç kişi çıksa da).

bir de çocuk strese girmiştir yahu, doğum travması diye birşey var. varolduğunuzdan beri içinde yaşadığınız ılık havuzdan sizi çıkarıp ışıklı, sesli, soğuk bir ortama alsalar siz de strese girmez misiniz?

hemen paniklemeyin, anne bebeğe sarılsın, süt yoksa da emzirsin mümkün oldukça. bir de o öyle konuşuyor, ağlamasında yetişkin insan ağlaması kadar derin anlamlar aramamaya çalışın :) biliyorum çok zor. ama siz strese girdikçe onu sakinleştirmeniz daha da zorlaşacak. konuştuğunuzu anlamasa da hissettiklerinizi anlayabilir.

tabii ağlaması kesintisiz olarak belirli bir süreyi aştığında mutlaka doktorunuzla görüşün. biz can havliyle acıbadem hastanesi' ne gittiğimizde kesintisiz olarak 3 saat ve fazlası süren ağlamaları mutlaka hastanede değerlendirmek gerektiğini söylemişlerdi.
3 Entry Daha

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com