dilosh

Durum: 31 - 0 - 0 - 0 - 15.12.2017 18:34

Puan: 124 -

6 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 2

emzirme pozisyonları

anne adaylarının doğumdan önce emzirme pozisyonları konusunda araştırma yapıp bilgilenmesi doğum sonrası hem bebekleri hem kendi rahatları için çok önemlidir. kabul edelim emzirmek başlı başına zor ve öğrenilen bir süreç, bu süreçte işinize yarayabilecek her türlü bilgi sizin ve bebeğinizin adaptasyonunuza yardımcı olacaktır..
doğru emzirme pozisyonu hem bebeğin memeyi tam tutabilmesi ve iyi beslenebilmesi hem de meme ucu ağrı ve yaralarını önmeleye yardımcı olur.
yaygın kullanılan emzirme pozisyonları aşağıdaki gibidir, deneyerek size ve bebeğinize en uygununu keşfedebilirsiniz:)

*beşik tutuşu*çapraz beşik tutuşu*koltuk altı tutuşu*yan yatarak

prematüre

gebelik süresini tamamlamadan dünyaya gelen bebek. normal gebelik 38-42 hafta arası sürer eğer ki bir bebek 37. haftadan erken dünyaya geldiyse prematüre denir.

biberon

bebeklerde anne sütü ve mama vermek için kullanılan ağzı emzik şeklinde şişe. çok farklı çeşitleri mevcut, gaz yapmayan, dar ağız, geniş ağızlı gibi, deneyerek bebeğinize en uygun olanı bulmalısınız, ayrıca bebek doğduğu andan itibaren emzik kısmını aylara göre değiştirmeniz gerekiyor. yeni doğan bebeklerde zorunda kalmadıkça ilk 1 ay biberon verilmesi tavsiye edilmiyor.

bebek bakıcısı

hipp

tatilde, dışarda acil durumlarda kurtarıcı olabiliyor. sürekli olmasa da zor durumda kullanabilirsiniz, şeker de içermiyorlar.

kifidis

çocukluğumun ayakkabısı:) bebekler için ilk adım ayakkabısı olarak genelde tercih edilen marka.

sezaryen doğum

eskiden ilk çocuk sezaryen ise ikincisi de mutlaka öyle olacak denirdi ama bu olay günümüzde değişti. ilk çocuk sezaryen ikincisi için normal doğum yapabilirsiniz. doktorunuz ile konuşarak en sağlıklısı siz ve bebeğiniz için neyse onu yapmalısınız.

lc waikiki

bir bebek ve anne için her türlü ürünü bulabilirsiniz. emzirme önlüğünden, emzirme sütyenine, bebekler için zıbından havluya kadar. gayet güzel, sağlıklı ve kaliteli üstelik piyasanın neredeyse en ucuz ürünleri.

e.a.s.y

bebekler rutinleri olduğunda daha mutlu ve huzurlu olurlar çünkü başlarına ne gelecek bilirler. easy bu rutini sağlamanıza yardımcı olabilir tabi uygulamayı başarabilirseniz, biraz çabalamak gerekebilir:) bebeğinizin her gün kaçta ne yaptığını ne zaman yediğini, ne zaman uyuduğunu.. vs not alırsanız aslında yaklaşık gün içerisinde nasıl bir sırayla davrandığını çözmeniz kolaylaşır, sonrasında ise 2,5-3 saatlik rutinler oturtabilirsiniz. bu hem bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılamanıza yardım edecek hem de sizin kendinize zaman ayırmanıza yardımcı olacaktır. mutlaka tracy hogg okuyun derim.

bugaboo bee

bağdat caddesi ve civarında en çok kullanılan araba olabilir:) çok fazla kişi kullanıyor, pratik katlanması ve hafifliği avantaj. fakat tam bir şehir arabası minik tekerleri ile düz ve geniş yolları olan bir yerde kullanmalısınız aksi halde sürüşü sıkıntı çıkarabilir.

koç üniversitesi hastanesi

bi arkadaşımın erken doğum riski olduğu için baya araştırma yapmıştı ve yenidoğan yoğun bakım ünitesi için türkiyede ki en iyi hastanelerden birisi olduğunu söylemişti. ayrıca sgk geçiyor bu da ekstra avantaj.

amniyosentez

doktorlar genellikle bebeklerde bir anomali ihtimali gördüklerinde kesin sonuç verdiği için yapmak istiyorlar. anneler için tedirgin edici olabiliyor risklerinden dolayı, fakat bazı şeylerin bir noktadan sonra geri dönüşü olmayabilir bu sebeple iyi düşünmek lazım. doktorla konuşarak alternatif olarak anne kanından kromozom testi de değerlendirilebilir. (bkz:nifty)

burt’s bees

eğer ingiltereden gelen tanıdığınız varsa yarı fiyatına alabileceğiniz marka, yurtdışından alma imkanı varsa mutlaka kovalayın. türkiyede çok pahalı ama bir yandan ürünleri çok güzel hiç sıkıntı yaşamadım ayrıca çok güzel kokuyor:))

emzirme yastığı

ben emzirmede çok verimli kullanamadım ama özellikle karnınız büyümeye başladığı andan itibaren özellike yatarken işe yarıyor.

imuneks emetium

benim hamileliğimde hayatımı kurtaran haplardan. özellikle 6-11. haftalar arası ciddi mide bulantıları yaşadım, bu hap bir nebze olsun rahatlatıyordu ve biraz yemek yiyebiliyordum.

çocuklar ve bebekler için ilk yardım eğitimi

her anne ve babanın mutlaka alması gereken eğitim. ebe arzu çulha aracılığı ile almıştık ve çok memnun kaldık. bağdat caddesinde veriliyor dersler, profesyonel bir ilk yardım uzmanı tarafından ve gerçekten çok verimli. bütün konularda çok açık net cevaplar aldık, ayrıca birebir uygulama yaptık. eğitim sırasında mümkün olduğunca önemli kısımları video ile de kaydettim sonrasında izlemek kalıcı olmasını sağlıyor, tavsiye ederim.

emziren annelere tavsiyeler

genelde herkes bu konuda kötü deneyimleri anlatmaya meyilli özellikle çevrenizde çok fazla anlatan olabilir, fakat unutmayın herkesin tecrübesi farklıdır, özellikle hormonlarınızın yüksek olduğu panik yapmaya yatkın olduğunuz dönemde mümkün olduğunca sakin olmaya çalışın, kötü düşünmeyin ve kendinizi emzirmeye hazırlayın. sonuçta anne bebek arasındaki en doğal süreç emzirme, siz kendi araştırmalarınızı yapın, emzirme videosu izleyin ve birazda akışına bırakın sonuçta bebeğinizi en iyi siz anlarsınız sonunda en uygun yolu bulacaksınız:)

pockit plus

inanılmaz kullanışlı, tık diye katlayıp uçakta üst bagaja koyabilirsiniz, ya da sırt çantanıza atabilirsiniz. eğer seyahat eden gezmeyi seven bir aileyseniz tam size göre. tam bir mühendislik harikası:)

earth mama angel baby nipple butter

yurt dışında fiyat türkiye'ye göre neredeyse yarı yarıya hem avrupada hem amerikada. bu sebeple mümkünse yurt dışından gelen birine aldırmanız aile bütçesine katkı yapacaktır.

pınar sibirsky

bebeklerin yaşlarına göre eğitimin yöntemini ve şeklini değiştiriyor, mesela 6-8 aydan büyük bebeklerde eve gelmeden sizinle telefonda evet çok şaşıracaksınız ama telefonda görüşerek neler yapmanız gerektiğini aktarıyor , çünkü belli bir yaştan sonra evde yabancı olması da bebeğin dikkatini dağıtarak uyku sürecini zorlaştırıyor . ayrıca bebeğinizin odasının fotoğraflarını istiyor ve yapılması gereken düzenlemeleri belirtiyor sonrasında da size neler yapacağınızı aktarıyor. toplamda 3-4 günde 8 aylık bir bebeğin uyku eğitimi süreci tamamlanmış oluyor.
şöyle söyleyeyim bu uyku eğitimi ile akşam 8-8.30 gibi bebeğinizi yatağına bırakıp sabah yine 8 gibi huzurlu uykusunu almış şekilde alabilirsiniz:)

ayrıca bebeği odada bırakıp saatlerce ağlatmak hiç içime sinmeyen bir yöntem ki bu uyku eğitiminde bu uygulanmıyor o yüzden daha da içinize sinecektir.

fakat her yaş için farklı uygulamalar var o sebeple mutlaka görüşmelisiniz.
  • /
  • 2

anneler için kitap önerileri

eğer babaların da okuyabileceği bir kitap arıyorsanız, araba manueli formunda yazılmış eğlenceli bir kitap : bebek sahibinin kullanım kılavuzu

Toplam entry sayısı: 31

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com