tüp bebek

gunumuzun hastaligi resmen. hersey zorlastigi gibi dogal akisinda cocuk yapmak bile zorlasti...
anne yumurta hücresi ile babadan alınan spermin labaratuvar ortamında döllenerek emriyoya dönüştükten sonra anne rahmine yerleştirilme işlemi. başarı oranı bir çok sebepten etkilenebildiği için değişken, bu sebeple annenin babanın durumuna göre birden fazla embriyo nakledilmesi gerekebiliyor ve bu da ikiz gebelik oranını artırıyor. annenin hormonları, rahmin durumu, yumurta ve sperm hücrelerinin kalitesi gibi pek çok parametre çok önemli.
35 yas alti olan ve ilk denemesi olanlara yasal olarak birden cok embriyo transferine izin verilmiyormus. tabi bu kurali cigneyen hastaneler var ama coklu gebeliklere devlet onlemi var.
türkiyede ticaret olarak görülen bir konu. evet çözümü var ama gelişmiş ülkelerde bir buçuk yıl kadar çocuğu olmayan çiftlere tanı konuluyor ve süreç başlatılıyor.o yüzden 2 ayda karar vermeyin. sabırlı olun.

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com