süt pompası

3 çeşit süt pompası vardır.
*tek taraflı elektrikli: tek meme sağılabilir, küçüktür bu sebeple çantada taşıması çok pratiktir, çalışan anneler için uygundur.
*çift taraflı elektrikli: iki hunisi vardır ve iki meme aynı anda sağılabilir. tek taraflı pompaya göre daha büyük ve ağırdır. vakum gücü tek taraflı modellere göre daha yüksektir. fakat iki meme aynı anda sağılabildiği için daha kısa sürede sağım yapılabilir.
*hastane tipi: en güçlü pompadır, çift taraflıdır ve iki meme birden sağılabilir. bebeğin emmesine en yakın emiş gücü bu pompalarda bulunur. fakat diğer modellere göre çok daha ağır ve büyüktür, taşınması mümkün değil, ev kullanımına uygundur. bu sebeple çalışan anneler için kullanımı daha zordur. neredeyse herkes bu pompaları kiralayarak kullanır, satın alan neredeyse hiç duymadım. çalışan anneler evde oldukları sürede kiralayarak kullanabilirler (aylık kiralama yapılabiliyor) sonrasında tek taraflı ya da çift taraflı pompaya geçilebilirler.
http://www.e-sumeras.com/
hastane tipi pompalarını buradan kiralayabilirsiniz, hastane tipi pompalar çok işe yarıyor emiş gücü yüksek olduğu için ve bu siteden aylık kiralama yapabilirsiniz.
mamajoo marka olani fiyat performans olarak iyidir
özellikle ilk aylarda bebeğin yeterince ememedigi durumlarda veya ileriki aylar için sütünüzü saklamanız gerektiğinde en büyük yardımcınız. manuel olanları kullanmak zaman kaybıdır çok yorucu , elektrikli bir tane edinmek daha sağlıklı . mamajoo marka usb çıkışlı olduğu icin arabada bile rahatça kullanılabiliyor , ayrıca masaj özelliği ile caninizi daha az acıtıyor.
çok önemli bir buluş:) bir anne için kurtarıcı. sütünüzün çoğalmasını istiyorsanız sık sık en düşük hızda çekmelisiniz. marka olarak mamajoo tavsiyemdir. çok kademeli çekim gücü vardır. eğer göğüsleriniz yara olduysa en düşük hızda canınız yanmadan halledebilirsiniz. ve bilinen en büyük özelliği bebeğinizin yanında olmadığınız zaman sağdığınız sütlerinizi bebeğinizle birlikte annenize bırakabilirsiniz;) sağmaya devam...
özellikle çalışan anneler için kurtarıcı. çünkü bebeği emziremediğiniz zaman süt sağılmazsa hızla azalıyor, bebek de sütle doyamamaya başladığında başka besinlere yönelebiliyor.

avent kullandım, herhangi bir sorun yaşamadım.

bu arada, emzirmenin psikolojik yönünü de es geçmemek lazım; mümkünse bebeğinize (yanımda olsa zaten onu emziririm) ya da fotoğrafına bakarak sütünüzü sağın deniyor avent' in kutusunda.
sağdığınız anne sütü oda sıcaklığında 3 saat, buzdolabında 3 gün, dondurucuda 3 hafta saklanabilir. bu veriler sağlık bakanlığının belirttiği bilgilerdir ve 3-3-3 kuralı olarak kolayca hatırlanabilir. yabancı kaynaklar tarandığında daha farklı süreler görebilirsiniz; oda sıcaklığı 5-6 saate kadar, buzdolabı 4-5 gün, fakat dondurucularda normal buzdolabı dondurucusu 2 hafta derken, derin dondurucular için 6 ay denmiş, saklama derecesine göre değişiyor, bu kadar detaya ve gereksiz riske girmeden zorunda kalmadıkça 3-3-3 kuralını uygulamak daha mantıklı.

(bkz:anne sütünü saklama koşulları)
çift pompada lansinoh kalite fiyat performansı çok iyi tek pompada philips avent ama biraz pahalı. gerçi bizim oğlan biberonda anne sütü içmediğinden bir işe yaramamış üründür.
tekli manuel avent alıp eşimin strelize etmek amacıyla kaynatırken tencereye yapıştırmasıyla elektrikli avente geçiş yaptığımız doğru. manuelden de memnundu fakat elektikli olması daha kolay olur diye onu tercih etti bakalım sonuç ne olacak...
çevredekilerin "kesinlikle al çok lazim oluyor" demelerinden dolayı çiftli lansinoh alip bir kez kullanip kenara koyduğum ürün. benim gibi çalışmayan anneyseniz gereksiz.
ilk bebegim 36 haftalık ve kordona dolandığı için yorgun doğmuştu emmedi doktor tavsiyesiyle medela elektrikli süt pompası ve kremini aldik çok güzel ve kullanışlı bir ürün aynı zamanda pille çalışması sayesinde heryerde rahatca süt sağabilirsiniz bebek tutmayınca 6 ay bu şekild e beslendi ve kurtaricim oldu sagmanin sutu azallttigi gibi söylemler duydum tam aksine sütüm o kadar cogaldiki anlatamam bebeğim anne sütü aldığı için bende mutlu oldum:) herkese tavsiye edebilirim
hastane tipi kiralamak isterseniz sümer a.s. den kiranabilir, medela lactina hastane tipi süt pompası aylık 100tl'den kiralanıyor, uzun kiralamalarda fiyat daha uygun.

daha fazla bilgi için (bkz:medela lactina)
portatif değil ama hastane tipi pompa kiralarsanız hayatınızın çok değiştiğini göreceksiniz. 10 dk da iki göğüsü birden boşaltıyor ve emiş gücü çok yüksek olduğu için sütü inanılmaz artırıyor. aylık 100 tl gibi bir tutara kiralayabilirsiniz. madela marka hastane tipi kesinlikle tavsiye edilir.

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com