sidefer damla

bebeğimize demir takviyesi olarak doktorumuz tarafından önerilen damla. özellikle paraben içeriği olmayan bir damla istediğimiz için bu damlayı önermişti. içeriğinde bir miktar glikoz var, haliyle tadı çok seviliyor. daha sonra mühendisin oğlu paylaşımından da gördük, glikoz haricinde sodyum benzoat ve strik asit gibi koruyucu maddeler mevcutmuş. artısı eksisiyle arada bırakan bir demir takviyesi.

paket içerisinden sıvı dolu bir şişe ve toz stik çıkıyor, tozu sıvıya döküp çalkalıyorsunuz. her kullanım öncesi çalkalamak lazım ve işi bitince dolapta saklamak gerekiyor. prospektüste 4 yaş üstü çocuklar için 1ml olarak belirtilmiş, doktorumuz bebeğimiz için her kg başına 0,1ml olarak tavsiye etmişti (yani 7 kg bebek için 0,7ml, damlalığı yarısından biraz fazla doldurarak, lütfen kullanmadan siz de doktorunuza danışın. )

ilaç firmasının sitesinden alınan prospektüs bilgileri şöyle:

stik içindekiler: sukrozomiyal®demir, (kıvam artırıcı: maltodekstrin, emülgatör: yağ
asitlerinin sukroz esterleri (e473), ayçiçeği lesitin (e322), kıvam arttırıcı: prejelatinize
mısır nișastası)

Șișe içindekiler: su, tatlandırıcı: sukroz, kıvam arttırıcı: maltodekstrin, aroma verici: süt
aroması, koruyucu: potasyum sorbat (e202), kıvam arttırıcı: ksantan gam (e415),
koruyucu: sodyum benzoat (e211), asitlik düzenleyici: sitrik asit (e330), emülgatör: yağ
asitlerinin sukroz esterleri.

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com