pişik kremi

mustela kullanabilirsiniz çok memnunum, hiç sıkıntı yaşamadım.
https://www.mustela.com.tr/content/Vitamin-Bariyer-123-Pisik-Kremi
eğer ilerlemiş bir pişik problemi varsa kesinlikle (bkz:desitin), özellikle mor kutu olanı çok iyi. günlerce bir türlü atlatamadığımız pişik problemine çare oldu. tavsiye edilir.
çocuk doktorumuz hiçbir şey kullanmamamızı söyledi. biz de uyduk ancak arada kırmızılık gördüğümüzde mustela ya da (bkz:sudocrem) kullanıyoruz. ama gördüm ki ne kadar alıştırırsak bebeklerin cildi o kadar ihtiyaç duyuyor.
biz sadece saf zeytinyağı kullandık özellikle ilk 6 ay çok memnunuz, pişik kremine hiç ihtiyaç duymadık, kesinlikle tavsiye ederim.
saf zeytinyağı ve sudocrem
iki tip krem var. sudocrem/desitin gibi bariyer kremler (poponun bezin yüzeyiyle temasını engelleyerek iyileşme fırsatı sağlayan) ve bepanthol baby gibi nemlendirerek iyileştirmeye çalışanlar. fazla hassas olmayan durumlarda zeytinyağı da gayet mantıklı, sonuçta doğal nemlendirici.

ben hafif hassasiyetlerde bepanthol kullanmayı tercih ediyorum. sudocrem ve desitini sürdükten sonra bebek bir dönse heryere alçı sıvanmış gibi bulaşıyor :)

zaten çok ağır pişiklerde (yara gibi olduğunda) bunlar da kesmiyor. hiç beklemeden doktorunuza gösterin; bize bir antibiyotikli krem, üstüne mantar kremi, 3. kat olarak da desitin önermişti ama böyle kapsamlı bir tedaviyi kafanıza göre yapmayın. bu hale dönüşmesi de hiç zor değil, cilt hassassa prima premium' un peteklerinden bile olabiliyor :(
iki haftadır sudocrem ve bepanthene kullanarak geçiremediğimiz pişik problemine bugün doktorumuz desitin kullanmamızı önerdi. bakalım bu işe yarayacak mı
ilk zamanlar pamuk ve ılık su ile silip zeytinyağı birkaç ay sonra sudocrem bir sıkıntı yaşamadık...
mustela pisik icin birebir ama fiyat olarak biraz pahali onun yerine sebamed de oneririm. ayrica pisik kremi kullanmak icin pisik olmasını beklemeyin gunde en az bir kere krem kullanin

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com