nebulizator

ultrasonik dalgaları kullanarak soğuk buhar yaratan cihaz. normalde astım ve solunum hastaları kullanıyor ama doktorumuzun önerisiyle serum fizyolojik ve burun damlalarını bebeğimize vermek için kullanabileceğimizi öğrendik.

özellikle bebeğinizin gece burnu tıkandığında uyurken bile sessizce buhar halinde serum fizyolojik veya içine bir damla burun damlasıyla burnunu uyandırmadan açmak için kullanabilirsiniz.
resimde gördüğünüz (bkz:omron microair u100) modelini kullandık, sessiz pille çalışıyor ve her yere taşıyabileceğiniz boyutlarda. maskesiz, çıkış tarafını bebeğinizin burnuna tutarak kullanabiliyorsunuz.
daha önce paylaştığım ultrasonik modeller sessiz çalışıyor, bu sayede gece uyurken bile burnu tıkanan bebeğinize serum fizyolojik verebiliyorsunuz ama fiyatları çok yüksek neredeyse 1.000tl omron.

kompresörlü modellerin de sesi çok fazla, bizim esas kullanma nedenimiz olan uyurken burun açma işine yaramıyor.

çinliler buna da çözüm bulmuşlar, xiaomi'nin markası olduğu söylenen andon diye bir markanın nebülizatörünü aldık (bkz:andon vp-m3a) fiyatı çok daha uygun ve çalışması da omron'a benzer.

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com