lohusalık

doğum sonrası kadınların yaşadığı yaklaşık olarak 40 gün kadar süren sancılı dönem.uzun süren bir hamilelik sürecinden çıkıp kendini bambaşka bir dünya içinde bulma ve ona adapte olmaya çalışma hali.
herkesin hayatınıza karışmayı kendine vazife gördüğü , ayağını üşütme, onu yeme bunu ye , sen kendini korumadığını icin bu çocuk gazlı , yelegin nerde senin , diye sizi gerim gerim gerdiği dönem. sayılı gün ama çabuk geçiyor merak etmeyin :)
herhalde hamile kadınlar için en korkutucu dönem olabilir. hem bebeğinize alışmaya çalışıyorsunuz hem çevrenizdekileri idare etmeye çalışıyorsunuz, gerçekten zor. mümkün olduğunca rahat edebileceğiniz kişileri etrafınızda bulundurun. sizi dinleyecek yardımcı olacak anne-teyze olabilir. siz bebeğinizle ilgilenirken ev işlerini yapacak, siz bir şeyler istediğinizde yardımcı olacak, yani her anlamda hayatınızı kolaylaştıracak kişiler lazım.
doğumdan sonraki 6 haftalık süreç. kaçış yok. yanınızda güvendiğiniz kişiler olduğu sürece kolay atlatılabilir. sakın evden 40 gün çıkmamazlık etmeyin:) lohusanın kafası işte o zaman atabilir.

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com