kordon kanı

doğumdan hemen sonra göbek kordonundan alınan kan. ilerde anne, baba, kardeşler ve bebeğin kendisi için yaşayabileceği sorun ve hastalıklara karşı alınan tedbir. ben insanın başına ne geleceği bilinmez bu sebeple kesinlikle yapılmalı diye düşünüyorum.
türkiyede farklı kuruluşlar var saklayabileceğiniz fakat fiyatlar çok farkedebiliyor, iyi araştırma yapmak lazım. ayrıca kordon kanını genelde üniversitelerde saklamak tercih ediliyor, çünkü yıllarca saklanması gerektiği için ilerde kapandı vs gibi sorunla karşılaşmamalısınız.
şu anda kan kanserine çözüm olarak görülse de ilerleyen zamanlarda bu kandan kemik ve deriyi laboratuar ortamında oluşturabilecekleri söyleniyor.
acıbadem hastanesi kordon kanı saklama için bir çözüm sunuyor fakat diğer alternatiflere göre çok pahallı, yaklaşık 3.500 tl üstünde bir fiyat tutuyor (yıllık saklama ücreti hariç).
bir de onkim gibi sadece kök hücre konusunda çalışan laboratuvarlar var acıbadem'e göre daha uygun fiyatlar öneriyorlar, 2.750tl gibi bir ücrete (artı 100eur civarı yıllık saklama ücreti) işlemleri tamamlıyorlar.

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com