hamilelik 4. hafta

eğer adet dönemin geciktiyse, hemen test yapmalısın çünkü hamile olabilirsin! fakat unutma idrar testlerinde kesin sonuç almak için adet gecikmesini 3-5 gün gecikmesini beklemen lazım. daha kesin sonuç için kan testi yaptırabilirsin. (bkz:hcg hormonu)
eğer sonuç pozitifse bebeğin 2 haftadır seninle demektir ve rahim duvarına yerleşmiş ve hızla büyümeye devam ediyor ama henüz çok minik hatta bir haşhaş tohumundan bile küçük:)

hamilelik 4. hafta semptomları:
vücudundaki hormonlar büyük bir hızla yükseliyor, bu hormonların bazı etkileri olabilir. fakat bu etkiler de kişiden kişiye değişkenlik gösterir, her kadının hamileliği birbirinden farklıdır bu sebeple kesinlikle endişe duymamalısın ve merak ettiğin konuları doktorunla mutlaka konuşmalısın.
*halsizlik, yorgunluk, mide bulantısı, ağızda metalik tat, sık idrara çıkma, kasık ve karın ağrısı, hafif kanama veya lekelenme (bkz:implantasyon kanaması), karında şişlik hamilelik erken dönem belirtilerinden sayılır.
*göğüsler şişebilir, acı ve hassasiyet oluşur.
*hormonların etkisi ile duygu iniş çıkışları yaşaman çok normal, kendini bu konuda kötü hissetmemelisin.

hamilelik 4. hafta bebeğin ultrason görüntüsü:hamilelik 4. hafta yapılması gerekenler:
* hemen doktor araştır ve ilk randevunu al.
*sigara ve alkol içmeyi bırak
*folik asit almaya devam et, ayrıca doktorunla konuşarak vitamini almaya başlayabilirsin.
* ve tabiki eşin ile hamile olduğunu paylaşabilirsin:)

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com