güvenli bağlanma

hayatımızın ilk 2 yılında anne ya da bakımı üstlenen kişiyle kurduğumuz bağlanma yöntemlerinden en sağlıklı ve güvenli olanı. bol bol ten ve göz teması, bebeğin sinyallerini izleyerek ihtiyacı olan bakımın zamanında yapılması, bebek ağladığında kucağa alınması gibi noktalar önemlidir. bu konuda nilüfer devecigil'in ışığın yolu adlı kitabı es geçilmemelidir
bu konuda çok farklı yorumlar mevcut, her anne babanın farklı pedagog görüşlerini okuması gerekiyor fakat ne kadarını uygulayabilirsiniz ne kadarı mantığınıza yatar o kişiden kişiye değişecektir.
bence alınıp uygulanabilecek tarafları var fakat anne babanın yorumlanması önemli. mesela bebek istediği zaman emmeyi bırakır ya da istediği zaman uyur benim çok aklıma yatmamıştı.
pedegog adem gunes in kitabinin ismi.

ınstagram kullanicisiysaniz ve adem beyi takip ediyorsaniz, gunler once paylastigi yazinin tam anlamiyla hayal kirikligi olmasini gormussunuzdur. bundan dolayi kitaplarini tavsiye etmiyorum.

muhafazakar dusuncelerini, bir pedegog olarak verdigi tavsiyelere alet ettigini gordukten sonra verdigi hic bir tavsiyenin saglikli olmadigini dusunuyorum.

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com