emziren annelere tavsiyeler

emzirmek sadece bebeğinizi beslemenin ötesinde onunla yakınlık kurmak, sakinleştirmek ve sizinle olan bağını kuvvetlendirmek açısından psikolojikte bir süreçtir. bu sebeple anneler hem iyi beslenmeli hem de morallerini yüksek tutmalıdırlar.
*huzurlu sakin ve dingin olmaya çalışın
*emziren annelerin deneyimlerini okuyun (bkz:tomrisin emzirme notları)
*emzirirken pozisyonunuzun rahat olduğuna emin olun çünkü uzun sürebilir ve yorulabilirsiniz.
*bebeğinizin, memenizi tam olarak, kahverengi kısımla beraber ağzına aldığına emin olun, doğru emzirme tekniklerini mutlaka araştırın.
*ilk günler bebeğiniz ne zaman isterse emzirin.
*anne sütünü artıran besinleri almayı ihmal etmeyin
*bol su için:)
genelde herkes bu konuda kötü deneyimleri anlatmaya meyilli özellikle çevrenizde çok fazla anlatan olabilir, fakat unutmayın herkesin tecrübesi farklıdır, özellikle hormonlarınızın yüksek olduğu panik yapmaya yatkın olduğunuz dönemde mümkün olduğunca sakin olmaya çalışın, kötü düşünmeyin ve kendinizi emzirmeye hazırlayın. sonuçta anne bebek arasındaki en doğal süreç emzirme, siz kendi araştırmalarınızı yapın, emzirme videosu izleyin ve birazda akışına bırakın sonuçta bebeğinizi en iyi siz anlarsınız sonunda en uygun yolu bulacaksınız:)

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com