emzik

annenin en büyük yardımcısı. hemşireler tarafından genellikle bebeğin anneyi emmeye alışmasından sonra kullanılması tavsiye ediliyor. özellikle ilk aylarda bebek karnı tok olsa bile sürekli emmek istiyor ve bu da anneyi çok yıpratıyor o yüzden bebeğin emzige alışması gerçekten büyük yardimci. piyasada çok çeşitli markaların çok fazla ürün seçeneği bulunmakta . tavsiyem bebek doğmadan önce stok yapmamanız cunku sizin tercihiniz ne olursa olsun bebek kendi secimini yapıyor . sadece silikon mu kauçuk mu buna karar vermek zor . ama sonuçta yine bebeğin dediği oluyor.
yeni doğanlar için avent soothie deneyebilirsiniz. genel yorumları çok iyi, hem ben hem yakın 3-4 arkadaşım hep bu emziği kullandı ve çok memnunuz, ilk denemeleriniz arasında mutlaka olmalı.

https://www.philips.com.tr/c-p/SCF194_04/avent-soothie-shapes-emzik
çeşitli markaları denemek durumunda kalabilirsiniz. tabi sonucunda bir hüsran da yaşayan anne çok. ama bebek emzik kabul ederse uykuya dalması kolaylaşır, daha az bağıran bir bebek olabilir. amaç tüm gün ağzında olması kesinlikle olmamalı sağlık açısından uygun değil. bu sebeple doktorlar ve ebe hemşireler ilk 10 gün verilmemesini tavsiye ediyor. ama ben sanırım 5. gün verdim:)
bazı bebekler sadece kauçuk emzik kabul ediyor, silikonlar işe yaramadıysa nuk'un kauçuk emziğini deneyin.
kızım yaklaşık 2.5 yaşına kadar emzik kullandı ilk başta doktor tavsiyesi ile kaucuk kullandık anne memesine daha yakın olduğu için sonra bebedor damaklı kullandi hatta bir ara ayni renk emzik olmazsa emmiyordu çift emzikle gezerdi biri ağzında diğeri elinde oğlum ise hiç tutmadı biberonu emzik gibi elinde gezdirir sonuçta biz ne yaparsak yapalım bebislerimizin dediği oluyor
benim oğlum 6 aylık olasıya kadar emzik kullanmadı ağzından attı tabi marka marka emzik denemek durumunda kaldık en son chicco markayı tercih etti su an 16 aylık hala bırakmadı ama doktorlar 18 aylık oluncaya kadar bırakmasını tavsiye ediyorlar diş damak gelişimi için
philips avent shoothie diğer emziklerden farklı bir yapısı var, yuvarlak ve annenin göğüs ucuna benziyor, bu sebeple bebek için anne memesine en yakın emzik olarak biliniyor, yeni doğanlar için denemelisiniz.
birçok farklı emzik denedik, philips shoothie de dahil ki en sevmediği de buydu.. en sonunda aldığım en uygun fiyatli emzik olan nuknuk klasik emziğini sevdi, 5 aylık oldu ayni marka ile devam ediyoruz.. böylelikle bebekler en çok ucuz market emziklerini sever hipotezi bizim için doğrulandı.
bizimde 3. denememizde bulduğumuz anne yardımcısı mükemmel icat. nedenini bilmiyorum ama oğlum avent ve chicco emziklerini beğenmedi sürekli atıyordu en son nukun emziğini kabul etti.

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com