e.a.s.y

tracy hoggun yenidoğan bebeklerde uyguladığı yöntem. eat-activity-sleep-your time yani;
-önce bebek yemek yiyecek
-sonrasında aktivite alt değiştirme vs
-sonra uyku
-ve bebek uyuduğunda size kalan zaman:)

tabi her çocuk farklıdır ve kitaba göre yetiştirmek annelerin tercihi fakat ilk aylarda olmasa sa 2 ya da 3. aydan itibaren uygulandığında çocuklarda düzen oturtmaya baya yardımcı. üstelik belirli rutinlere alışıp o şekilde yetişen çocukların psikolojik olarak daha rahat ve özgüvenli oldukları da pedagoglar tarafından sıkça dile getiriliyor.
bebeği aglatmadan rutinler oluşturarak uyutmaya imkan tanıyan bir metod. diğer metodlardaki gibi bebeği bırakıp gitmiyorsunuz hatta son çare kucağınıza alıp sakinleşince tekrar yatırıyorsunuz- yatır kaldır yöntemi-.
bebekler rutinleri olduğunda daha mutlu ve huzurlu olurlar çünkü başlarına ne gelecek bilirler. easy bu rutini sağlamanıza yardımcı olabilir tabi uygulamayı başarabilirseniz, biraz çabalamak gerekebilir:) bebeğinizin her gün kaçta ne yaptığını ne zaman yediğini, ne zaman uyuduğunu.. vs not alırsanız aslında yaklaşık gün içerisinde nasıl bir sırayla davrandığını çözmeniz kolaylaşır, sonrasında ise 2,5-3 saatlik rutinler oturtabilirsiniz. bu hem bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılamanıza yardım edecek hem de sizin kendinize zaman ayırmanıza yardımcı olacaktır. mutlaka tracy hogg okuyun derim.

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com