dr browns

kolik önleyici biberon üreten marka.
içerisinde bulunan patentli sistemi ile gaz oluşumunu engeller ve besindeki c, a ve e vitaminlerin değerini korur.
aynı zamanda anne sütünün memeden akış hızına ve miktarına en yakın şişe tasarımı ve silikon başına sahiptir bu sayede anne sütü emmeye eşdeğer bir akış sağlar.
cam ve silikon modelleri bulunur.
american baby dergisi tarafından her sene düzenlenen “yılın en iyisi ödülü”nü 2016 yılında 13. kez üst üste yine dr.brown’s biberonları kazandı.
gaz oluşumunu azaltıyor gibi gerçekten de.. cam olanını tavsiye ederim zira silikon olan içindeki sıcak sütle soğumak bilmiyor.
bebek biberonu kendisi tutmaya başlayana kadar cam olanı güzel. hava yutmayı azaltan sisteminin yanısıra hijyen açısından da iyi hissettiriyor. ama bebek kendisi içmeye başladığında çok ağır ve kırılabilir olması dezavantaj. içerken uyuyor çünkü minnoş, ya yüzüne düşerse? :)
karpuz dilimi şeklinde bir diş kaşıyıcısı var, bizimki bayılıyor. biberonunu hiç sevmemişti ama
yenidoğan biberonunda arada bir tıkanıklık olduğu için geri philips avent'e dönmemiz gerekti, bir türlü ısınamadık.

edit: ilk dönem sütteki ufak partiküllerden dolayı tıkanıyormuş, 15-20 günlük olduktan sonra herhangi bir sıkıntı kalmadı.
yenidoğan için cam versiyonu kullanmak daha iyi ama kırılıyor dikkatli olmak lazım. sütünüzü ısıtırken fazla ısıtırsanız yağ kalıntıları biberon ağzı çok dar olduğu için tıkayabiliyor, sütün ısısına dikkat etmek lazım. çok memnunuz gaz oluşumunu gerçekten azaltıyor.
lansinoh, chicco ve dr.browns biberonlari denedim bebeğim için, aralarında en yavaş akim sağlayan ve bebeği emme açısından en çok tatmin eden dr.browns oldu. özellikle kakası geldiğinde süt içmeyi extra seviyor rahatlıyor fakat normalden daha hızlı ve çılgınca içiyor sanki ne içtiğini anlamıyor. bu sırada dr.browns kullanırsam o şaşırtmış hali bir parça düzeliyor. ben tavsiye ediyorum.

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com