doğum sigortası

çoğu özel sağlık sigortası doğum veya hamilelik dönemi masraflarını karşılamaz, bu yüzden mevcut özel sağlık sigortanızın doğum ve hamilelik teminatı olup olmadığını kontrol etmeniz lazım. standart sağlık sigortalarında varsa eğer yaklaşık 10.000-15.000 tl civarında bir toplam teminat limiti bulunur (bütün hamilelik dönemi ve doğum tutarlarını karşılamasa bile çoğunu kapsar).
eğer mevcut özel sağlık sigortanızda doğum veya hamilelik teminatı yoksa sigorta şirketinizle konuşarak ek bir ücret ödeyerek doğum ve hamilelik teminatını ekleyebilirsiniz veya doğum ve hamilelik döneminiz için sadece ilgili masrafları karşılayacak özel bir doğum sigortası yaptırabilirsiniz. özel doğum ve hamilelik sigortalarında limitsiz paketler de bulunmaktadır. yalnız sonradan yaptıracağınız doğum sigortalarında zamanlamaya dikkat etmeniz lazım, sigorta yaptırdığınız tarihten 6 ay- 1 yıl gibi bir süre sonra hamile kaldığınız takdirde geçerli oluyor.
özel sağlık sigortanız yoksa bile direk doğum teminatı yaptırabileceğiniz ve bütün rutin kontroller testler ve doğum masraflarını sigortaya dahil edebileceğiniz seçenekler var.
ben acıbadem doğum teminatı kullandım, limitli ve limitsiz seçenekleri var, ben limitsiz tercih ettim. sigorta başladıktan sonra 5 adet dönemi beklemeniz gerekiyor hamile kalmak için ve sonrasında rutin kontrollerde %20 ödeme yapıyorsunuz, doğumu ise yatarak olduğu için %100 karşılıyor. fakat sadece acıbadem hastanelerinde kontrollere gidebilir doğum yapabilirsiniz şartı var aksi halde limit devreye giriyor. bütün testlerim kontrollerim eksiksiz sorunsuz karşılandı hatta nifty ödemesini bile sigortam karşıladı. her anlamda inanılmaz rahattı acıbademde doğum yapmayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim, hiç düşünmeden rahat bir hamilelik geçiriyorsunuz.

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com