doğum için hastane seçme kriterleri

merak ettiğim kriterlerdir, bu konuda araştırma yapmış, tecrübeli ebeveynleri başlığa davet ediyorum.
eşi doğuma almaları ve dışarıdan fotoğrafçı kabul etmeleri son dakikaya kadar aklımıza hiç gelmemiş kriterlerdi. izin verilmeyince çok üzülmüştük ama değiştirecek vakit yoktu artık. çok duygusal doğum videoları var insanların, sağlıkla ilgili olmasa da önemli birşey olduğunu anlıyor insan onları izleyince.
bir de bebek hemşirelerinin ilk gece emzirme desteği var ki, çoook çok önemliymiş, bize çok şey öğretmişlerdi iki gün içinde.
maddi durumunuz cok iyi degilse sgk anlasmasi olmasi.

sgk bebek ile ilgili tum masraflari ilk 28 gun ucretsiz karsiliyor anlasmali hastanelerde. ozel hastanelerde dogum fiyati anlasildigi icin bebek ile ilgili gerekebilecek tum islemler (kuvez vb.) beklenmedik faturalara neden olabilir. sgk anlasmali ozel hastaneleri tercih ederek bu riski azaltabilirsiniz.
bebek yoğun bakım ünitesinin olması. bu en kötü senaryo tabi. diğer özellikler ebe hemşirelerin desteğinin iyi olması. bunu deneyimleyemezsiniz ama daha önce doğum yapanlardan öğrenebilirsiniz. babanın doğuma girebilmesi eğer istiyorsa. en önemlisi gerçekten güvendiğiniz doktorunuzun bulunduğu hastane.
eve yakın olması - yoksa kış doğumları icin istanbul trafiği kabusa dönüşebiliyor- yenidoğan yoğun bakım ünitesinin bulunmasi , doktorunuz dışında güvenebileceğiniz bir doktorun daha bulunmasi - dusuk bir ihtimal ama doktorunuz tatilde şehir dışında vs olabiliyor eğer normal doğum planlıyorsanız o yüzden diğer doktorlar hakkında da fikir sahibi olmanız önemli , dışardan fotoğrafçı kabul ediyor mu , babanın doğuma girmesine izin var mi
tam teşekküllü olması, bebek yoğun bakım ünitesi.

doğum paketinize göre bebeğin doğum sonrası ilk komplikasyonları da sgk anlaşması olmasa bile paket kapsamında karşılanabiliyor, önceden hastane ile mutlaka görüşmek lazım.

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com