devam sütü

devam sütü, anne sütü yetersiz geldiğnde veya emzirme bırakıldıktan sonra kullanımı önerilen, besleyici formül gıda. çoğu devam sütü ana madde olarak yine inek sütü içeriyor ve hiç bir zaman anne sütü kadar kolay sindirilemez, o yüzden anne sütü varsa ilk bir sene mümkün olduğunca anne sütü ile devam edin.

bir birinci yılın sonuna doğru emzirmeyi bırakırken aptamil devam sütü vermeye başladık. tadını çok sevdi ve emzirmeyi bırakması çok kolay oldu bu sayede. ayrıca devam sütünde balık yağı gibi ek besinler de mevcut, bir türlü balık yediremediğimiz için devam sütünden alması iyi oluyor. doktorumuz aslında bir yaşını geçtiği için normal süte geçebileceğimizi söyledi ama bir süre daha devam sütü ile gidip yavaş yavaş geçmeyi planlıyoruz.

hazırlarken kullanım talimatlarına da dikkat edin, önceden kaynatılmış su kullanılması öneriliyor.
doktorumuz bırakıp normal süte geçmeyi önerdi 1.5 yaş sonrasında ama her akşam devam sütüyle keyif yapıyor, bırakamıyoruz :)
bebeklerin beslenmesinde iki yaşlarına kadar sadece ve sadece anne sütüne gereksinim duyuyorlar, bunun dışındaki beslenme çeşitlerini düşünmektense anne sütünü arttırmanın çarelerine bakılması gerekiyor

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com