d vitamini kullanımı

hamilelikte d vitamini kullanımı kimi doktorlar tarafından önerilirken, kimi doktorlar tarafından önerilmiyor. ilk doktorum d vitamini olarak en popüler d vitamini olan devit 3'ü önerdi. internetten yaptığım kısa bir araştırma sonucu bu ilacın içinde kansorejen riski olduğu yönünde tartışmalar olan bha yani butilhidroksianisol yani e320 içeriyor. bunu öğrendiğimde aynı zamanda doktorumu da değiştirdiğim için artık devit 3'ü kullanmıyorum. şuan ocean mummy'nin damla şeklinde bir d vitaminini kullanıyorum. bunda herhangi bir olumsuz koruyucu madde görmedim kendi araştırmalarımda. tabii siz de doktorunuzun tavsiyesi dışında bir ilaç kullanmayın ama doktorunuzun verdiği ilaçları da ayrıca araştırın derim :)
d drops diye bir marka var, sebebini anlamadığım biçimde sadece amerika’da satılıyor ve orada bayağı popüler. tr.de instagramda vs satan kişiler var, popüler olduğuna göre iyi bişey olsa gerek bir araştırmakta fayda var.
katkısız olmasına özen gösteriyorsanız wellcare.
nedendir bilinmez uzun süredir beni tedirgin eden bir konu. ama bugün bu saat itibariyle bir çok kişi gibi araştırdığımda devit ile ilgili karşıma çıkanlardan sonra yarın bir eczanenin yolunu tutacağım. en önemlisi çok sık gece terlemeleri yaşayan bir anne olarak benim de d vitaminim düşük çıktı. lohusalık ve sonrasında böyle durumlar yaşıyorsanız d vitamininize baktırın derim. ama kullanılacak ilaç bulabilir miyiz???
= ddrops . amerika kanada ve ingiltere’de satışı var . ve bazı nişantaşı eczanelerinde birkaç katı fiyata alabilirsiniz.
gelelim malum konulardan birisine oldukça farklı kişilerden yorum alıyor bu konu... sağlık ocağının bize verdiği ilacı kullanmaktan çekinip biraz araştırınca içerisinde katkı olduğunu öğrendikten sonra eczacı bir arkadaşın bizim yerimize araştırması sonucu wellcare kullandığımız doğrudur.
bebekler için anne sütünde bile yeteri kadar d vitamini olmadığı için 2. haftadan itibaren damla d vitamini kullanımı öneriliyor.
bir dönem herkesin amerika'dan getirtmeye çalıştığı carlson's daily d3 drops şu anda türkiye'de eczanelerde bulunuyor. üstünde 1-4 yaş arası çocuklar diyor ama bebeğiniz için de kullanabilirsiniz, doktorumuzun söylediğine göre türkiye'de tarım bakanlığı onay verirken 1 yaş altı bir ibare kullanmıyor. devit yerine katkısız bir d vitamini olarak tavsiye edilir.
carlson’s daily d3 drops un 1 şişesi 360 damla içeriyor yani 1 sene kullanabilirsiniz, fiyatı da uygun. yurtdışından d vitamini getirmenize gerek yok artık türkiyede eczanelerden alabilirsiniz.

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com