bebeklerde gaz sancısına ne iyi gelir

özellikle erkek bebeklerde daha çok yaşanan problem:(( gaz sancısını azaltmak için neler yapmalı?
rezene çayı içilebilir. her yemeğe kimyon eklenebilir.
masajın da çok faydası oluyor. özellikle bebek hemşiresi ayşe oner in videolarını izlemenizi tavsiye ederim.
http://www.ayseoner.com.tr/bebeklik-0-1/bakim/bebek-masaji-2/
*bebeklerini emziren anneler gaz yapıcı besinler tüketmemeli, yediklerine içtiklerine dikkat etmeli. (evet doğru beslenme hamilelikten sonra da devam ediyor:(
*bebeğinizin ayaklarını ve karnını sıcak tutup, karnına "c" şeklinde masaj yapabilirsiniz. ayrıca sırtını sıvazlayarak farklı gaz çıkarma yöntemleri deneyebilirsiniz.
bebeklerde gaz sancisi cogunlukla bebegin uzun sureli hareketsizliginin sonucudur. fazla gazli bir bebege masaj ve bebegi yormayacak egzersizler (videolar var) yapmak ise yarar.
bebeklerde oluşan gaz sorunu için ilk yapılması gereken şey bebeklerde masaj ve bebegın karnını sıcak tutmaktır bebegın rahatlıcagını görebilirsiniz vede yeni doğmuş bebeklerde 0-6 ay kimyon rezene vs bitkilerin verilemiyeceğinin doğru oldugu söylenmektedır.çünkü bebeğin alerjisi vs varsa bebeklerı ciddi ölüme
götürebileceği belirtilmektedir.
bu iş için bir de gaz damlaları var. biz gripe water diye de bilinen bir gaz damlası aldık yurtdışından, içinde dereoutu yağı var tamamen doğal ve doktorumuz da faydası hakkında emin olmasa da kullanabilirsiniz dedi.
göğsünüze yatırıp poposunu pışpışlamak baya işe yarıyor:)

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com