bebek ürünlerinde saf su kullanımı

bir markanın "bebeğinize akü suyu verir misiniz, ütü suyu içirir misiniz?" diye korku öğeleri barındıran reklam kampanyası sonrasında tartışma konusu olan durum.

molfix izotonik sulu ıslak mendil piyasaya çıkışıyla bütün bu korku temasının bir markanın yeni çıkardığı ürünü pazarlama uğraşı olduğu ayyuka çıktı.

yabancı kaynaklarda bebeklerde saf su (distile, steril) kullanımı ile ilgili tartışmalar olsa bile bu tartışmalar genellikle bebeklerin saf su içip içmemesi üstüne yoğunlaşmış. yani bebek mendili gibi ürünlerde saf su kullanımı gayet olağan ve kimse de aa çocuğuma akü suyu sürmem gibi bir saçmalık içine girmemiş.

özellikle insanları bebekleri üstünden korkutarak ürün satma çabasının çirkinliğinden ötürü zararlı olsa dahi kullanmayacağım bir ürünün reklam kampanyasından çıkmış gereksiz bir tartışma. bebek mendilinde saf suyun bir zararı yok.
bebeğinize ütü suyu verir misiniz diyor reklamda, çocuğa saf su verince akü mü olacak çocuk ne alaka. o zaman normal musluk suyuyla da yerleri filan siliyoruz, çocuğumuzu da yıkamayalım.

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com