bebek ne zaman sünnet ettirilmeli

erkek bebek sahiplerinin sorusu.

yenidoğan sünneti olarak bilinen ilk bir ay yapılan sünnet anestezi gerekmemesi ve daha hızlı iyileşmesi yüzünden daha çok tercih edilir. kimi aileler hemen doğar doğmaz yaptırıyor ama bebek bir 3-5 gün kendine gelene yapmayı önermeyen doktorlar da var.

bebek 6 ayı geçtikten sonra daha travmatik bir anı olarak yer etme olasılığı mevcut o yüzden çok geciktirmeden yaptırmakta yarar var.
bizim doktorumuz doğumdan sonra bebeğiniz bi kendine gelsin bi rahatlayın 15 gün sonra yaptırabilirsiniz dedi. kuzenimde aynı şekilde yaptı, anestezi almadan çok kolay bir şekilde hallediyorlar ve çabuk iyileşiyor. ya doğduktan kısa bir süre sonra yapılmalı ya da sünnet düğünü istiyorsanız aklı erecek yaşa gelmesini beklemelisiniz.
40 i cikana kadar ben korktum sunnet ettirmedim sonrasinda doktora gittiğimizde önermedigini söyledi 6-7 yaşında yaptirirsiniz deyip gonderdi

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com