anneler için kitap önerileri

anneler de zamanları olduğunda kitap okumalı diyorsak;
- başlarım şimdi anneliğe (şermin çarkacı)
- beni ödülle cezalandırma (dr. özgür bolat)
- bağırmayan anne baba olmak (hal edward runkel)
ilk kez anne olacaklar için tavsiye edeceğim çok faydalı bulduğum bir kitap
annelik ve bebek bakımı (elizabeth fenwick) .
aşama aşama hamilelik döneminden bebeğin doğumundan sonra beslenmesi , gerekli gereçler , hastalıklar , aşıları , bakımı vs. cok faydalı bilgiler bulabilirsiniz.
hamilelik döneminde anne adayları için

*ayşe öner hamilelik, doğum ve bebek bakım kitabı
*tracy hogg bebek bakım sorunlarına mucize çözümler

tavsiye edilir:)
eğer babaların da okuyabileceği bir kitap arıyorsanız, araba manueli formunda yazılmış eğlenceli bir kitap : bebek sahibinin kullanım kılavuzu

bir de yukarıdaki kitabın hamilelik versiyonu var kahkahalar atarak okuyabilirsiniz:)
doğrudan çocuk bakımıyla ilgili olmasa da hem anne hem babalara önerebileceğim bir kitap : engin geçtan - insan olmak. kitap hem kendi kişiliğinizin gelişiminde yetiştiğiniz ortamın etkisine ışık tutar, buradan yola çıkarak siz de kendi çocuğunuza nasıl davranmalısınız konusunda herhangi bir bebek bakım kitabının sağlayamayacağı çok daha değerli bir içgörü sağlar.
susan forward-zor bir ailede buyumek. nasil cocuk yetistireceginizi degil ama nasil cocuk yetistirmemeniz gerektigini farketmenizi saglayan,kendi anne babanizla olan iliskinizin bugunku davranislariniza olan etkilerini de farketmenize sebep olacak,etkili ve akici,keyifle okunabilen bir kitap.
kötü alışkanlıklara iyi öneriler-şermin yaşar
dogan cuceloglu- gelistiren anne baba

Bu sitede yer alan bilgiler kullanıcıların yorumlarını içermektedir, hiç bir şekilde doktor tavsiyesi yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi sorununuzda lütfen bir doktora danışınız.

annebebeksozluk.com iletişim : info@annebebeksozluk.com